9.kolo - FC Baník Ostrava vs. FC Hradec Králové

Místo konání:
Počet diváků: 3613

FC Baník Ostrava 1 FC Baník Ostrava
:

Dnes se na Bazalech hrálo otevřené, útočné utkání, které se muselo divákům líbit. Votroci začali velmi aktivně a již v 5. vysunul Černý Pilaře, který ovšem z malého vápna Baránka nepřekonal. V 8. zkoušel štěstí z velkého vápna novopečený otec Hájovský, ale jeho střela se neujala. V 10. se prezentovali i domácí, když Lukeš nebezpečně vypálil z 25 metrů, Lindr jeho střelu vyrazil před sebe a dorážející Šenkeřík trefil pouze břevno jeho branky. V 19. chybovala obrana Votroků. K míči se dostal Varadi, který předložil tutovku Šenkeříkovi. Ten však v daný okamžik míč netrefil.
Dmácí hráli velmi ostře od první minuty. Zvláště v této aktivitě vynikal domácí Greguš, který dostal v 7. žlutou kartu, pak následoval v 15. ostrý zákrok na Wozniaka a vrchol jeho aktivity byl v 22. loket ve tváři Černého. Rozhodčí Franěk však ani v jednom případě nenašel odvahu potrestat tohoto mladíka druhou žlutou kartou.
K dalším šancím se oba týmy dostaly až v samém závěru poločasu, ale ani domácí Frejlach a následně hradecký Dvořák, či Poděbradský neskórovali.

Druhý poločas pokračoval ve stejných kolejích, jako ten první. Tedy útočný a otevřený fotbal s řadou šancí. Nejprve v 49. to zpoza vápna zkoušel Pilař a o minutu později ho napodobil domácí Frejlach. Ten se teprve zastřeloval a "ostrými" nabil až v 53. , kdy zhruba z jedenácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě a míč se zastavil až v síti hradecké branky 1:0. Votroky to však nezlomilo a pokračovali v útočném tažení. Bohužel bez gólového efektu. V 56. se uvolnil Pilař a prokličkoval celým vápnem. Jeho střela skončila vysoko nad. V 58. ho napodobil Kocourek, míč předložil volnému Pilařovi, ten však soupeřovu branku opět netrefil. V 60. se opět připomněli domácí, ale Neves po přihrávce dnes velmi aktivního Frejlacha přestřelil. V 66. Fischer chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil opět Frejlach, ale jeho střelu Lindr vychytal. V 67. Fischer krásně uvolnil Dvořáka, ten z otočky trefil pouze Baránkovu náruč. V 75. Hradec propásl největší šanci druhého poločasu. Fischer rozehrál přímý kop v blízkosti vápna, odražený míč se dostal k Dvořákovi, ale jeho střela jen těsně minula vzdálenější tyč ostravské branky. V 77. opět zahrozili domácí. Varadi si zaběhl za hradeckou obranu a jeho hlavička přistála pár centimetrů před brankovou čarou Votroků. Vše pohotově uhasil až Jakub Chleboun odkopem do bezpečí. Votroci vrhli vše do útoku, z čehož pramenily brejky ostravských hráčů. Jeden z nich zlikvidoval Poděbradský v 87., kdy skočil pod nohy unikajícímu Varadimu. V posledních minutách šel do útoku i brankář Lindr, ale drtivý tlak Votroků gólový efekt nepřinesl.
Ti ve Slezsku nakonec prohráli o jeden gól, ale ostudu rozhodně neudělali. Ba naopak odehráli velmi kvalitní a oku lahodící utkání, bohužel bez gólového zakončení.

Václav Kotal, trenér: "Dnes se mi vše hodnotí velmi těžko. Nejsme efektivní v zakončení gólových situací. Ostrava udělala pro vítězství všechno. Nic neponechala náhodě. My opět platíme nováčkovskou daň a z Ostravy odjíždíme s prázdnou."

Sestavy FC Baník Ostrava: Baránek - Řezník, Neurwirt, Bolf, Neves - Lukeš, Greguš (72´ Frydrych), Frejlach - Varadi, Šenkeřík (50´ Zeher), Koukal (89´ Pilík)
Lindr - Hájovský (86´ Rezek), Chleboun, Wozniak - Poděbradský, Fischer, Janoušek, Černý, Pilař - Kocourek (60´ Hochmeister), Dvořák
Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Chytil
Branka: Frejlach
ŽK: Greguš, Neuwirt, Zeher, Baránek - Poděbradský
Diváků: 3613

20.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: MF Dnes
Na Bazaly, na stadion, kde prožil šest let, se obránce Radim Wozniak vrátil jako kapitán Hradce Králové. V Ostravě je pořád doma, a tak měl v hledišti kamarády, příbuzné, jenže výhry se nedočkal. Jeho Hradec prohrál s Baníkem 0:1.
Cítili jsme velkou šanci, ale opět jsme body ztratili, mrzí hradeckého Wozniaka

19.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete poslechnout, jak včerejší utkání hodnotí trenér Vortroků Václav Kotal.
Hodnocení zápasu FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové ústy trenéra Václava Kotala

18.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Jiří Seidl - MF DNES
Jen ať fotbalisté ostravského Baníku ještě zůstanou na dně. Aspoň do neděle. To si přeje královéhradecký obránce Radim Wozniak před sobotním utkáním 1. ligy na ostravských Bazalech. I když sám je z Ostravy.
Hradecký kapitán Wozniak: Ať se Baník zvedne, ale teď ještě ne

18.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Dnes se Votroci na Bazalech střetli s domácím týmem FC Baník Ostrava. Z Ostravy odjeli bez bodu, když jediný gól utkání vsítil v 53. ostravský Frejlach.
FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

17.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Jiří Tůma
Fotbalisté Hradce Králové v sobotu nastoupí od 18 hodin na trávníku Ostravy. Slovutný klub se výsledkově trápí a v tabulce je poslední.
Pilař: Musíme využít, že Baník není v pohodě

17.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Dalším soupeřem hradeckým Votrokům bude klub ze Slezska - FC BANÍK OSTRAVA.
Představujeme FC BANÍK OSTRAVA

16.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
V sobotu čeká Votroky veledůležitý zápas. Zajíždí na půdu posledního celku Gambrinus ligy, zajíždí do Ostravy na Bazaly! Fanklub ve spolupráci s FC Hradec Králové pořádá výjezd na toto utkání.