16. kolo - Bohemians 1905 vs. FC Hradec Králové

Místo konání:
Počet diváků: 3960

Bohemians 1905 1 Bohemians 1905
:

Votroci odjížděli do Prahy s cílem uhrát alespoň bod. To se jim bohužel nepodařilo, i když na hřišti byli daleko lepší než domácí tým a jesně je i přestříleli, co se týká střel na branku, tak i mimo branku. Druhý poločas nezaujaté diváky pobavil daleko více, než ten první.

Hradec se do utkání vrhnul bez bázně a hany. Již v 1. Wozniak rozehrál chytře přímý kop na Fischera a ten ze střední vzdálenosti vyprášil Sňozíkovi rukavice. Poté se čtvrt hodiny nic nedělo, až v 15. Chleboun zaskočil na brankové čáře Lindra a zmařil Škodovu příležitost. V 25. Rezek nacentroval do pokutového území, ale Chleboun na míč nedoskočil. V 42. se odvážně do vápna domácích probojoval Poděbradský, ale nabídnuté šance se zalekl. V poslední minutě prvního poločasu si na Poděbradského ošklivě vyšlápl již žlutý Trubila, ale rozhodčí Adámek mu pouze domluvil.

V 49. Bohemka signálem rozehrála rohový kop, ale následná střela Moravce skončila hodně mimo. V 53. se opět "vyznamenal" žlutý Trubila, tentokrát si za oběť vybral Pilaře. Ani tentokrát sudí Adámek nenašel odvahu vše vyřešit dle pravidel, tudíž druhou žlutou kartou. Vše tak za sudího vyřešil domácí trenér Hoftych, který raději Trubilu ze hřiště stáhnul a poslal za něho na hřiště Nešpora M. V 56. Daniel Nešpor z přímého kopu zamířil dobře do šibenice, střela však postrádala razanci a Lindr ji nadvakrát zpacifikoval. O deset minut později, v 65., neuhlídal Poděbradský Hartiga, ten zacentroval a na malém vápně přesně našel hlavu Milana Škody. Lindr byl bezmocný. 1:0. V 67. se domácí mohli dočkat další branky. Po přihrávce Milana Škody pálil zevnitř velkého vápna Moravec, ale jen do skluzujícího Wozniaka. V 75. Hartig skluzem sestřelil brankáře Lindra, který už měl dávno míč pod kontrolou. Sudí Adámek neměl jinou možnost, než Hartiga, který navíc už měl na kontě žlutou kartu, za hrozivý faul vyloučit! Poté Votroci vše vsadili na útok. V 77. se v obrovské šanci zjevil na zadní tyči zcela volný Pávek, nedokázal však prostřelit dva hráče před sebou a jeho rána zamířila jen do boční sítě. Poté následovaly obrovské příležitosti Pilaře, znovu Pávka, Kocourka, Wozniaka, hlavička Dvořáka ... Kdyby Votroci byli na hřišti do teď, stejně by gól nevstřelili. V 92. ještě Lindr chytil tutovku Škodovi a tak si po devadesáti minutách domácí mohli připsat všechny body za výhru 1:0.

Stínem utkání bylo zranění Tomáše Hájovského, který v průběhu 2. poločasu zamířil do nemocnice s tržnou ranou na hlavě.

VIDEO Z UTKÁNÍ ZDE

18.11.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Gólman fotbalistů Hradce Králové se vrátil mezi tři tyče, porážku s Bohemians neodvrátil
Lindr - V brance jen držíte palce

15.11.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Utkání Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:0 byl přítomen i Luboš Douděra. Takto zachytil zápas.
Fotografie ze včerejšího utkání

14.11.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Votroci prohráli s Bohemians 1905 0:1, když rozhodující branku vstřelil v 65. domácí Milan Škoda.
Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

12.11.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Dle nařízení ČMFS, vyplývajícího z dokumentu „ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PRO ZABRÁNĚNÍ NEVHODNÝCH PROJEVŮ CHOVÁNÍ FANOUŠKŮ PŘI UTKÁNÍCH GAMBRINUS LIGY" je náš klub ve spolupráci s Bohemians 1905 povinnen podat fanouškům FC Hradec Králové následující informace: