30. kolo - AC Sparta Praha vs. FC Hradec Králové

Místo konání: Praha - Letná
Počet diváků: 6597

AC Sparta Praha 3 AC Sparta Praha
:

K poslednímu utkání letošní sezóny Votroci zajížděli na pražskou Letnou. S týmem již necestovali Wozniak, Kasálek a Klapka. Volno měl i Pavel Dvořák, který byl v karetním ohrožení.
Utkání začalo pro Votroky dost nešťastně. Již ve 3. Sionko ve vápně nastřelil ruku Chlebouna a následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Pekhart, 1:0. V 9. našel ideálně Kweuke Pamiče, kterému stoprocentní šanci včasným vyběhnutím překazil Lindr. V podstatě podobnou situaci řešil Jiří Lindr napodruhé v 23., kdy Pekhart vyslal do šance Kweukeho. V 37. přišla ztráta míče na polovině Sparty, následoval rychlý protiútok po ose Kadlec – Kušnír. Druhý jmenovaný zacentroval do malého vápna, kde našel volného Kweukeho, který napodruhé dopravil míč za Lindrova záda 2:0. V poslední minutě prvního poločasu Lindr zlikvidoval přímý kop Pekharta, když míč mířil do horního růžku. První poločas vyzněl lépe pro domácí Spartu, kdy Votroci Blažkovu branku vůbec neohrozili.
O poločasové přestávce následovala od trenéra Kotala důrazná domluva. A bylo to znát. Hradečtí byli výrazně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy rozvlní sparťanskou síť. V 64. Pilař centroval na nekrytého Černého, ale ten míč ve velmi dobré pozici netrefil. V 70. Janoušek prověřil Blažka z dobrých 30 metrů. Ten jeho dalekonosnou střelu s námahou vyškrábl na roh. O minutu později ho napodobil Fischer, tentokrát Blažek míč v pohodě chytil do náruče. V 74. Chleboun přeloboval obranu Sparty, míč si zpracoval novic v černobílém dresu Hodas, ale jeho téměř tutovku Blažek opět zlikvidoval. Gólová radost přišla v 79. Zelený centroval do vápna Sparty, Brabec neuhlídal Pilaře a bylo 2:1. V 82 mohlo být ještě veseleji. Pávek našel Černého, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle. Ke konci zápasu vyselo vyrovnání ve vzduchu, ale… V 91. se dostal do brejku Kweuke, ideálně našel Zápotočného a ten nedal Lindrovi šanci, 3:1.
Zápasu by spíše slušela remíza. Votroci však, po remízovém zápasu Teplic se Slováckem, konečnou osmou příčku v letošní sezóně uhájili.

Sestava AC Sparta Praha: Balžek – Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič – Vacek, Pavelka (80. Hušek), Sionko, Kadlec (46. Kerič) – Kweuke, Pekhart (89. Zápotočný)
FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský (70. Rezek) – Fischer, Janoušek, Pilař (80. Jandík), Zelený – Černý, Štěpán (59. Hodas)
Branky: Pikhart, Kweuke - Pilař
Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Nádvorník, Diváků: 6597, Bez ŽK

31.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Václava Pilaře jsme ještě zastihli na klubu, i když jeho spoluhráči mají zaslouženou dovolenou. "Ještě musím vyřídit nějaké formality před odletem do Japonska." říká střelec posledního gólu Votroků v sezóně 2010/2011.
Těším se na reprezentační sraz, ale také na dovolenou, říká Václav Pilař

29.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci na Spartě sice prohráli, ale osmé místo uhájili

28.5.2011, tým FCHK: , autor: MF Dnes - Radomír Machek

V červenci minulého roku stačila hradeckému fotbalistovi Tomáši Rezkovi první prvoligová čtvrthodinka v životě k tomu, aby přišel zatím nejslavnější okamžik jeho dosavadní kariéry. V utkání se Spartou, kterým se Hradec po sedmi letech vracel do 1. ligy, si sedmadvacetiletý záložník naběhl na přesný centr Romana Fischera a hlavou dal obhájcům titulu gól.

V červenci minulého roku stačila hradeckému fotbalistovi Tomáši Rezkovi první prvoligová čtvrthodinka v životě k tomu, aby přišel zatím nejslavnější okamžik jeho dosavadní kariéry.
Gól Spartě? V poslední době si vzpomenu častěji, netají hradecký Rezek

27.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar

Brankář FC Hradec Králové Jiří Lindr má pro sobotní utkání na Spartě extra motivaci. Bilanci svých čistých kont může zaokrouhlit

Dvacet zápasů, deset nul? Byla by to paráda

27.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin

Votroky čeká poslední zápas této sezóny. V sobotním podvečeru (28. 5. 2011, 17.30 hodin) nastoupí na hřišti loňského mistra, který letos mistrovský titul neobhájí. AC Sparta Praha v konečném účtování obsadí 2. místo, které zaručuje účast v prestižní evropské soutěži Europa League.