Přípravný zápas - FC Graffin Vlašim vs. FC Hradec Králové

Počet diváků: 50

FC Graffin Vlašim 0 FC Graffin Vlašim
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Votroci i v třetím přípravném utkání svého soupeře porazili. Dnes jim byl za soupeře druhý celek 2. ligy Graffin Vlašim.
Od samého začátku si náš tým vynutil mírnou územní převahu, kterou korunoval již ve 13. Pilař gólem. Ten se zrodil po centru Poděbradského, který našel na velkém vápně Klapku, který se nádherně "položil do voleje". Jeho střelu však domácí obránce zblokoval. Míč se odrazil k volnému Pilařovi, který nedal brankáři Vlašimi šanci, 0:1. Bohužel přišla 25. a střelec úvodní branky se zranil (podvrknutý kotník). Namísto dalších strávených minut na umělé trávě Sportovního centra Nymburk, putoval nejdříve do sprch a poté přímo do nemocnice. V 33. se domácí obrana dopustila chyby, které využil Pavel Černý a z 20 metrů brankáře prostřelil "bodlem" 0:2.
Do druhého poločasu trenér Kotal obměnil celou sestavu. Na hřišti zůstal pouze Pavel Dvořák, který vystřídal zraněného Pilaře. V 76. byla k vidění povedená kombinační akce po ose Kasálek - Zelený, kdy druhý jmenovaný zacentroval a nabíhající Hečko zakončil hlavou na 0:3. V 79. opět chyboval domácí brankář, míč mu sebral Pavel Dvořák, ale při odebírání byl podražen. Následovala panalta, kterou bohužel sám postižený neproměnil a tak konečný stav utkání zůstal 0:3 pro FC Hradečc Králové.
Další přípravné utkání následuje tuto sobotu 22.1.2011, kdy na hřišti v Horních Počernicích hostíme druholigový Sokolov.

Karel Podhajský, asistent trenéra: "Dnešního soupeře jsme do šancí nepustili. Naopak my jsme si vytvořili další čtyři, které jsme bohužel neproměnili. Smutným hrdinou byl Pavel Dvořák, který vše "korunoval" neproměněnou penaltou. Stínem utkání je zranění Vaška Pilaře. Ale doufejme, že to nebude nic vážného."

Sestava FC Hradec Králové
1. poločas: Zich - Fischer, Němeček, Chleboun, Poděbradský - Štěpán, Hochmeister, Černý, Klapka - Pilař (25. Dvořák), Mišinský
2. poločas: Lindr - Hečko, Karal, Jandík, Kasálek - Voltr, Janoušek, Pávek, Zelený - Korba, Dvořák
Branky: 13. Pilař, 33. Černý, 76. Hečko