Přípravný zápas - FK Dukla Praha vs. FC Hradec Králové

Místo konání: hřiště SC Nymburk
Počet diváků: 50

FK Dukla Praha 0 FK Dukla Praha
:

V dalším přípravném utkání Votroci porazili vedoucí tým 2. ligy FK Dukla Praha. Utkání se hrálo na přírodní trávě nymburského Sportovního centra za stálého sněžení. Do utkání již také zasáhl Tomáš Rezek, který se na hřiště vrátil po problémech s acilovkou. Naopak k utkání necestovali Wozniak (achilovka) a Karal (drobné poranění z utkání se Sokolovem).
Na těžkém terénu se hrál celkem kombinační fotbal. V prvním poločase jsme si vytvořili tři gólové šance, z nichž se bohužel ani jedna neujala. Ta první přišla až v 30., kdy Fischer centroval na zadní tyč, kde byl připraven osamocený Štěpán. Jeho hlavičku však Jakubov v brance Dukly zlikvidoval. Druhá přišla hned o minutu později, kdy Klapka využil závaru před brankou pražského týmu, ale jeden z obránců vykopl míč z brankové čáry. Poločas zakončil Poděbradský třetí příležitostí Votroků, kdy jeho podařenou střelu z 15 metrů Jakubov zlikvidoval. V prvním poločase ještě stojí za zmínku neodpískaná penalta v 39. po podražení Dvořáka v pokutovém území.
Ve druhém poločase šancí výrazně ubylo, poločas byl i herně vyrovnaný a tak utkání rozhodla v podstatě jediná gólová šance druhého poločasu až v samotném závěru utkání (85.), kdy za stažení Pavla Černého bránícím hráčem v pokutovém území Dukly nařídil rozhodčí pokutový kop. Exekuce se ujal Roman Fischer a nemýlil se, 1:0 pro Votroky. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Michal Šmarda, asistent trenéra: "Utkání se sice hrálo na přírodní trávě, ale terén optimální nebyl. přesto si myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Pár šancí jsme si vytvořili, jen je škoda, že jsme proměnili jen tu jednu z penalty."

Sestava FC Hradec Králové: Zich (46. Lindr) - Fischer, Chleboun (46. Němeček), Jandík (46. Kasálek), Poděbradský (46. Zelený) - Mišinský, Pávek (46. Janoušek), hochmeister, Štěpán (46. Rezek) - Dvořák (46. Černý), Klapka (46. Hečko)

27.1.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes radomír Machek
Pátý zápas, čtvrté vítězství a čtvrtý duel, ve kterém nedostali gól. Taková je vizitka zimních přípravných utkání prvoligových fotbalistů Hradce Králové po včerejším s Duklou Praha, které Hradečtí sehráli v Nymburce. Možná trochu nečekaně na přírodním trávníku, na kterém svého soupeře porazili 1:0.