Přípravný zápas - FC Hradec Králové vs. Varnsdorf

Místo konání: hřiště Jablonec nad Nisou, Břízky
Počet diváků: 30

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
Varnsdorf 1 Varnsdorf
:

K dnešnímu přípravnému utkání Votroci nastoupili v areálu jabloneckého hotelu Břízky proti druholigovému nováčkovi SK Slovan Varnsdorf, který je po podzimní části druhé ligy na 10. místě tabulky. O kvalitách dnešního soupeře se o víkendu přesvědčili fotbalisté Teplic, kteří s Varnsdorfem prohráli 2:3.
Votroci dnes do zápasu vstoupili výborně, kdy hned v první minutě rozvlnil síť soupeře Hečko, který dokončil pěknou kombinační akci po ose Voltr- Mišinský- Poděbradský, 1:0. Další akce se zrodila v 32. na straně hostí. Jakobovský se dostal sám před Lindra, ale ten včasným vyběhnutím jeho šanci zlikvidoval a následná dorážka Jordáka skončila na břevně. Hned za dvě minuty se do podobné šance dostal na straně Votroků Štěpán, ale namísto zakončení zvolil přihrávku, kterou soupeřova obrana zblokovala. Hostům se podařilo vyrovnat v poslední minutě první půle, kdy po ztrátě míče ve středu hřiště následoval centr do vápna a Klaník vyrovnal na 1:1.
Votroci do druhého poločasu vyměnili celý tým a vstup se jim opět povedl. Fischer získal míč, zatáhl ho do strany a odcentroval. Nejlépe si naběhl Pavel Dvořák a upravil skóre na 2:1. O dvě minuty později musel svůj reflex předvest hradecký Zich, který po závaru zlikvidoval šanci soupeře. V 87. se odhodlal k dalekonosné střele Němeček. Střela minula soupeřovu branku jen o pár centimetrů. O minutu pozdeji ho napodobil Hochmeister se stejným výsledkem.
Votroci tak i v druhém přípravném utkání porazili svého soupeře, tentokrát o jednu branku 2:1.

Václav Kotal, trenér: "Dnes jsme narazili na lepšího soupeře a také byla na našem týmu vidět i únava. Jsme již za polovinou kondiční přípravy a je to znát. Soupeř byl místy rychlejší a lepší se pohyboval. My jsme také měli nějaké šance a jsem rád, že jsme je proměnili."

Sestava FC Hradec Králové:
1. poločas Lindr - Poděbradský, Jandík, Němeček, Kasálek - Voltr, Karal, Pávek, Hečko - Mišinský, Štěpán
2. poločas Zich - Němeček, Chleboun, Kasálek, Zelený - Fischer, Janoušek, Hochmeister, Dvořák - Klapka, Pilař
Branky: 1. Hečko, 50. Dvořák - 45. Klaník