3. kolo - 1. FC Slovácko vs. FC Hradec Králové

Místo konání: Slovácko
Počet diváků: 12535

1. FC Slovácko 2 1. FC Slovácko
:

Hradec Králové přijel na horkou půdu Slovácka s cílem bodovat. Po dvou utkáních na domácím hřišti uhráli svěřenci Václava Kotala 4 body a chtěli svůj zisk rozšířit i ve 3. kole Gambrinus ligy.
Černobílí nastoupili téměř v totožné sestavě jako v minulých zápasech. Novou tváří v sestavě byl Daniel Kocourek a pro změnu chyběl Michal Pávek.

Před šestitisícovou návštěvou se hrál hned od úvodního hvizdu svižný fotbal. Nebyl to Hradec jako v předešlých zápasech, kdo měl na začátku gólovou příležitost. Domácí mohli jít v 1. minutě do vedení, kdy měl slovácký záložník Fujerík obrovskou příležitost ke skórování. Lindr stál na svém místě a míč za svá záda nepustil. O dvě minuty později ohrozil branku také Hradec. Rezek potáhl míč po pravé straně a přihrál Černému,jeho přihrávka byla zachycena Mezlíkem v leže, obránce Slovácka nedokázal míč odkopnout do bezpečí. Odražený míč se dostal k Fischerovi který střelou prověřil Filipka. Střela mířila doprostřed brány. Hra se vyrovnala a k velkým šancím museli diváci čekat až do 30. minuty. Wozniak se nechal obrat o míč Fujeríkem a ten zpětnou přihrávkou našel osamoceného Švancaru, který jen přestřelil Lindrovu bránu. Uběhlo pět minut a Švancara znovu úřadoval. Našel nadýchaným centrem nabíhajícího Ondřejku který z pěti metrů přestřelil Lindrovu bránu. Slovácko bylo v tu chvíli aktivnějším týmem a ke konci poločasu měli další brankové příležitosti. Nejprve ve 41. minutě zahrozil opět Ondřejka hlavou, ale jen do připravené náruče gólmana Lindra. Ve 43. minutě propukla gólová radost domácích. Přizemní centr Fujerika prodlužoval patičkou Švancara. Do dráhy míče vběhl hostující Vlastimil Karal, od kterého se míč odrazil za Lindrova záda. 1:0. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Ve druhém poločase uběhlo jen šest minut a Švancara vybojoval míč na brankové čáře odcentroval do pokutového území a nenašel nikoho jiného než Václava Ondřejku, který přímo napálil míč do šibenice Hradecké branky. 2:0. Švancara a Fujerík byli nejaktivnější a dělali problémy hradeckým zadákům. Opět Švancara našel centrem Fujerika, který sklepl míč ke zcela volnému Kunclovi, kterého vychytal Lindr. Běžela 66. minuta a přišla další šance Slovácka. Švancara již poněkolikáté dnes našel svého kolegu z útoku přesným centrem, na který nedosáhl Kasálek, domácí útočník si míč zpracoval a obloučkem překonal Lindra, kterého zachránil jeho spoluhráč který míč vykopával z prázdné brány. Domácí byli lepším a aktivnějším týmem na hrací ploše a v těchto minutách střídala jedna vyložená šance druhou na straně Slovácka. Švancara přesprintoval celé hřiště a přiťukl míč Volešákovi, který mohl posunout míč ještě na zcela volného Kordulu, ale rozhodl se pro střelu, která mířila nad bránu Lindra. Hradec se přesto nevzdal a dál bojoval. V 77. minutě se také gólově dočkal. Centrovaný míč za Filipkova záda hlavou usměrnil žolík trenéra Kotala Pavel Dvořák. 2:1.Od tohoto okamžiku byli domácí jako opaření a hradečtí převzali iniciativu. Na hodinách chybělo pouze pět minut a mohlo být vyrovnáno. Střídající Dvořák se dostal po centru k hlavičce a míč směřoval do šibenice, ale Filipiko vytáhl z rukávu fantastický zákrok a míč vytěsnil na roh. Hradec měl i nadále tlak, bohužel, si však již další šance nevypracoval. Pouze Jirka Lindr se pasoval do role nejtrestanějšího hráče týmu, jelikož obdržel za protesty žlutou kartu. V sezóně již druhou. 1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 2:1.
BRANKY: 43. Karal (vlastní), 51. Fujerík - 75. Dvořák
ŽK: Kordula - Lindr
1. FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Košút, Kuncl - Kordula, Valenta V.,Volešák, Fujerik (77. Valenta) - Švancara (83. Hlůpik), Ondřejka

FC Hradec Králové: Lindr - Chleboun (56. Kasálek), Poděbradský (62. Dvořák), Wozniak - Karal, Hochmeister, Fischer, Černý - Pilař, Rezek (78. Tomašák), Kocourek

31.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Hradečtí Votroci nenavázali na bodově úspěšný začátek ligy a na Slovácku prohráli 2:1.
1.FC Slovácko - FC Hradec Králové 2:1

30.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
V sobotním podvečeru čeká Votroky první ligový zápas této sezóny na soupeřově hřišti. Od 18.00 se představí v Uherském Hradišti na hřišti 1. FC Synot.
V sobotu na Slovácko

27.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Fan-klub Votroci 2000 ve spolupráci s klubem FC Hradec Králové pořádá autobusový zájezd na utkání 3. kola Gambrinus ligy do Uherského Hradiště.